СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого протягом двох років судять за сфабрикованою «справою 26 лютого» в окупованому Криму, винесуть 11 вересня.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

— Оголошення вироку відбудеться 11 вересня.

Як повідомляло раніше QHA, на судовому засіданні 7 серпня прокурор підконтрольного Кремлю «Верховного суду Криму» Анастасія Супряга запитала для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, в інтерв'ю QHA адвокат Микола Полозов припустив, що Ахтему Чийгозу можуть дати близько 6 років позбавлення волі.

— Ахтему Чийгозу загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі. З огляду на те, як пройшов наш процес, те, що фактично немає доказів винності, я сподіваюся, що Кремль не буде перегинати палицю і брати покарання ближче до 10 років. Швидше за все, буде якийсь середній варіант, 5-6 років, з урахуванням того, що Чийгоз уже два з половиною роки перебуває у СІЗО і термін позбавлення волі теж має бути зарахований.

1 серпня після 150 засідань «Верховний суд Криму» завершив судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

Як повідомляло QHA, 9 серпня в останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA