КИЇВ (QHA) -

У рамках святкування сторіччя української революції у Києві презентували сувенірний календар на 2018 рік із зображенням кораблів Чорноморського флоту, які підняли у 1918 році український прапор.

— Цей календар був створений для того, щоб нагадати українцям, якою була їхня боротьба за долю України 100 років тому. Нам би дуже хотілося, щоб поява цього календаря посприяла інформаційній хвилі і тому, щоб громадські та державні заклади провели акції пам'яті століття підняття українських прапорів Чорноморським флотом, розповів автор ідеї календаря, кінорежисер Іван Канівець.

Завдяки українській діаспорі у Лондоні календар надрукували тиражем в 100 екземплярів. Сьогодні вже більше 45 з них поширені у військових частинах та навчальних закладах.

Координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець вважає, що необхідно ввести в український офіційний календар День українського моря, який був встановлений владою УНР у 1919 році.

— Цілий ряд громадських організацій, у тому числі і ми, виступають за те, щоб цей день увійшов до нашого офіційного календаря. Українізація Чорноморського флоту була б неможлива без подій у Севастополі. Проблема флоту і проблема Криму тісно пов'язані. У цьому сенсі наступний рік також є дуже важливим для громади етнічних українців Криму, оскільки виповнюється 100 років з дня проведення першого з'їзду українських організацій Криму, коли були створені органи самоврядування українців півострова, підкреслив він.

Святкування сторіччя підняття на кораблях Чорноморського флоту українського прапора, згідно з указом президента України, включено до переліку офіційних заходів. Організатори сподіваються, що наступний рік ознаменується також численними конференціями та урочистими заходами.

QHA