СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля не вірить у виправдальний вирок фігурантам "справи 26 лютого".

Про це він заявив у коментарі журналісту правозахисної організації "Кримська солідарність".

— Проходить час, тягнеться суд. Всі ми знаємо, що судовий процес незаконний і фігуранти справи незаконно затримані. Судді не знають як їх засудити і під яку статтю їх підвести, як би їх засудити, щоб надати вигляду законності, — сказав Смедля.

На його думку, судді зроблять все можливе, щоб під час судового розгляду провина підозрюваних була доведена повністю.

— Виправдального вироку очікувати від таких судів не варто. Тому ми очікуємо обвинувальні вироки, як було у відношенні Ахмета Чийгоза, Ільмі Умерова, фігурантам справ, нібито пов'язаних з Хізб ут-Тахрір, та інших процесів, де провина людей не була доведена, — сказав він.

Нагадаємо, сьогодні в окупованому Сімферополі у підконтрольному Кремлю Центральному районному суді перенесли засідання у так званій «справі 26 лютого».

Раніше повідомлялося, що "прокуратура" Криму в черговий раз змінила обвинувальний висновок у відношенні кримських татар, які звинувачуються в масових заворушеннях у так званій "справі 26 лютого".

Раніше у Центральному районному "суді" Сімферополя відбувся допит одного з фігурантів справи про мітинг на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року — Арсена Юнусова.

Нагадаємо, 12 грудня у Сімферополі відбулося чергове засідання суду у "справі 26 лютого".

Раніше, 20 листопада, Центральний районний "суд" Сімферополя відмовив стороні захисту в клопотанні про виклик на допит у якості свідків у "справі 26 лютого" глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також лідера кримських сепаратистів Сергія Аксьонова та колишнього слідчого Павла Нікеля.

QHA повідомляло, що місяцем раніше, 23 жовтня, відбулося чергове засідання у «справі 26 лютого», під час якого «суд» заслухав нових свідків у справі.

Відзначимо, що 18 жовтня у Сімферополі в окупованому Криму також відбулося засідання суду у «справі 26 лютого» щодо Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова. До суду були викликані три свідки мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення про продовження терміну домашнього арешту фігурантам «справи 26 лютого» Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову.

Нагадаємо, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званої «справи 26 лютого» в Криму. Їх судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і вчиненні опору російській окупаційній армії.

QHA