КИЇВ (QHA) -

На Андріївському узвозі в Києві відкрився вільний простір для дітей-переселенців, що переїхали з тимчасово окупованих територій Криму, Луганської та Донецької областей.

Teen Club — місце не тільки для відпочинку, спілкування, ігор і різних активностей, а й можливість неформального, цікавого навчання. Тут можна навчитися кіномистецтва, хореографії, якійсь майстерності, зустрітися з психологами, підтягнути англійську мову, дізнатися більше про Київ, закінчити школу екскурсоводів, взяти участь у коучингу «Відкрий свій бізнес». Крім того, при клубі працює театральна студія, діти зможуть зустрітися з відомими людьми та створити власний гурток за інтересами.

Антикафе знаходиться в приміщенні Андріївської церкви, ще один простір відкритий для слухачів на території Михайлівського монастиря.

Як зазначила програмний менеджер громадської організації «ЕЛЕОС-Україна» Олександра Ашрапова, проект Teen Club здійснюється в рамках проекту «Нове житло: інтеграція і психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Києві та Одеській області» Міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

— Клуб зосереджений на підлітках 14-17 років, але ми запрошуємо дітей різного віку. Це такий собі інклюзивний клуб, де двері відкриті для кожного, — зазначає Олександра.

Шістнадцятирічний Максим Куликов переїхав до Києва з Луганська після початку військових дій на Донбасі. Сім'я Куликових переїхала до Києва на два тижні, як вони думали тоді, проте війна внесла свої корективи і Максим з батьками вирішили не повертатися до рідного міста.

Для хлопця вкрай важливо спілкуватися зі своїми однолітками, які пережили те саме, що і він. Найбільше Teen Club подобається Максиму тим, що тут дають можливість для творчості та розвитку.

—  Наприкінці минулого року мене запросили допомогти в створенні такого антикафе, де ми, підлітки-переселенці, змогли б розвиватися в тому напрямі, який нам подобається. І що найбільше сподобалося — нам дали свободу дій, — каже хлопець.

Серед учасників клубу — і кримські татари: 10-річний Керім і 8-річний Сеітхаліл Кудусови. Хлопців вперше привів до клубу батько.

— Такий клуб важливий для дітей, оскільки тут корисне проведення часу, де вони зможуть не тільки придбати нових друзів, а й навчитися новим навичкам у вподобаній майстерності. (...) Скільки б не відкривалося подібних просторів, вони завжди будуть актуальні, — зазначив Ерфан Кудусов, батько хлопчаків.

Teen Club відкритий для відвідувачів щодня з 14:00 до 20:00.

QHA