КИЇВ (QHA) -

Військова прокуратура спільно з Міністерством внутрішніх справ України розкрила злочинну схему колишнього міністра доходів і зборів України Олександра Клименка, іменовану «злочинною організацією Януковича—Клименка». Результати річного слідства під час брифінгу оприлюднили військовий прокурор України Анатолій Матіос та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає кореспондент QHA.

У торговому центрі «Гулівер» сьогодні проходить активна фаза розслідування, де оперативники і слідчі військової прокуратури і Національної поліції працюють з майном, придбаним за вкрадені за цією схемою гроші.

— Мова йде про податківців Міндоходів Януковича—Клименка, коли за рахунок злочинних схем була викрадена величезна сума грошей... Ми задіяли досить великі сили, тому що приділяємо цьому значну увагу. Вважаємо, що блокування цього майна на суму 12 млрд доларів має велике значення для наших процесуальних дій, — сказав Аваков.

Анатолій Матіос, у свою чергу, розповів, що протягом 2011-2013 років екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко створив низку офшорних організацій на Британських Віргінських остовах, на Кіпрі, Ліхтенштейні, кінцевим власником яких був батько Клименко. Вкрадені з держбюджету гроші були легалізовані в європейських банках. З 2011 по січень 2014 року 778 млрд доларів були перераховані офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній «Юнисон», тобто компанії сім'ї Клименків, медіахолдингу «Вести» і двох компаній з управління активами, які обслуговували сім'ю Януковичів.

На ці гроші компанією "Юнисон", зокрема, були куплені три поверхи ТЦ «Гулівер».

Військовий прокурор також зазначив, що куплені компанією «Юнисон» тисяча залізничних вагонів до сьогоднішнього дня приносили дохід Клименку і були головним джерелом фінансування медіахолдингу «Вести».

Зараз по всій Україні проводиться 151 обшук. На деяких об'єктах вже знайдені речові докази функціонування цієї злочинної схеми.

За результатами обшуків будуть прийняті процесуальні рішення про затримання групи осіб, які до сьогоднішнього дня обслуговували інтереси Клименка.

З ранку стало відомо, що у ТЦ «Гулівер» у Києві головна військова прокуратура разом із Національною поліцією проводить комплекс обшуків у приміщеннях, що належать екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку.

ФОТО: інтернет

QHA