РІВНЕ (QHA) -

Резервісти — це люди, які вже проходили службу, брали участь в АТО. Відповідно до законодавства ця категорія людей зараховується до військової частини, де проходила службу, до так званого оперативного резерву першої черги, розповів в.о. військового комісара у Рівненській області Володимир Коваль.

Якщо 2016 року навчальні збори проводили 10 діб, то 2017-го  30 діб. За цей час резервісти зокрема проходять одиночну підготовку, бойове злагодження у складі підрозділів.

Хорошим мотиваційним чинником залучення на навчальні збори є підвищене грошове забезпечення: минулого року резервісти отримували близько 900 гривень, а після завершення зборів 2017-го  отримуватимуть від 5 до 7 тисяч гривень, кажуть у військкоматі.

Резервісти бояться, що після навчальних зборів їх можуть відправити в зону АТО. Але обласний військовий комісар запевняє, що таких планів не передбачено.

Як повідомив підполковник Сергій Столяр, під час осіннього призову на строкову службу у Рівненській області було призвано 403 громадянина. Юнаки проходять службу у частинах сухопотних військ, Нацгвардії, Військово-морських сил тощо. Строковики до виконання завдань у зоні АТО не залучаються.

Минулого року на службу за контрактом у Рівненській області було прийнято 1365 осіб. Відповідно до планових завдань під час першого кварталу з Рівненщини необхідно прийняти близько 320 громадян.

— Держава перебуває у стані війни, але водночас надає ряд пріоритетів та гарантій громадянам, які приймаються на військову службу за контрактом. Перше це достойне грошове забезпечення. Ми готові дати контрактнику вже першого місяця проходження служби не менше семи тисяч заробітної плати. Є багато соціальних гарантій, а саме особи, які вислужили 25 років, мають право на пенсію, а також безкоштовне медичне обслуговування, право на санаторно-курортне лікування та інші гарантії, каже підполковник Сергій Столяр.

За його словами, державою пропонується отримання військовослужбовцем заробітної плати не менше 10 тисяч гривень.

Крім цього, якщо 2016 року до основного грошового забезпечення учаснику АТО додатково доплачували 4200, то зараз  6000 гривень. Люди, які не перебувають на передових рубежах, але беруть участь в АТО, минулого року додатково отримували 1200 гривень, а зараз  4200 гривень.

 

QHA