СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Російський адвокат Дмитро Дінзе став захисником українського політв'язня Володимира Балуха, повідомляє Кримська правозахисна група. У повідомленні, опублікованому 4 квітня, зазначається, що адвокат уже приступив до роботи.

— Дінзе прилетів до Сімферополя і сьогодні, 4 квітня, захищатиме інтереси українця на судовому засіданні «Роздольненського районного суду» разом із кримським адвокатом Тарасом Омельченком, який після затримання захищає Балуха, йдеться у тексті.

Дмитро Дінзе — відомий адвокат за політично вмотивованими справами. Серед його підзахисних Олег Сенцов, а також художник-акціоніст Петро Павленський, який підпалив двері головного входу ФСБ РФ на Луб'янці на знак підтримки Сенцова. З жовтня 2016 року Дінзе захищає ще одного громадянина України, фігуранта політично мотивованої кримінальної справи «українських диверсантів» Євгена Панова.

Як повідомляло QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

2 березня суддя Роздольненського районного суду Марія Бедрицька продовжила Володимиру Балух запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 червня поточного року.

Нагадаємо, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком 2013 року. Вперше співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів прийшли до нього 30 квітня 2015 року. Тоді формальним приводом для обшуку стала підозра у крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

ФОТО: інтернет

QHA