КИЇВ (QHA) -

Відомі українські медіа-персони — письменники, провідні та політичні діячі взяли участь в онлайн-акції на підтримку політв'язнів РФ, кримського татарина Руслана Зейтуллаєва. Про це повідомив у Facebook активіст і екс-політв'язень Геннадій Афанасьєв.

— Ця онлайн-акція на підтримку досі невідомого для багатьох кримського татарина Руслана Зейтуллаєва є результатом спільних зусиль українських митців, журналістів, дисидентів і просто небайдужих людей, які нам допомагали.

Він розповів, що учасники акції робили фото, знаходячи паузи у своєму щільному робочому графіку.

— Кожне фото має свою історію: вони були зроблені по дорозі до Києва, просто на робочому місці, у невеликій паузі між зйомками кліпу, за хвилину до випуску новин, а деяким навіть довелося шукати інтернет у лісі, куди людина втекла, щоби спокійно дописати нову книгу.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. За даними правозахисників, голодування «мокре» — Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв перебуває у Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд його справи. Він звинувачується в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Адвокат Еміль Курбедінов, який 14 квітня зміг відвідати свого підзахисного, повідомив, що у Руслана Зейтуллаєва вже виникли складнощі зі здоров'ям. Кримський татарин за 10 днів втратив шість кілограмів і насилу говорить.

За рішенням апеляційної інстанції, справа Руслана заново переглядається Північно-Кавказьким окружним військовим судом. Наступне засідання, в ході якого відбудуться дебати сторін, призначене на п'ятницю, 21 квітня. Руслану Зейтуллаєву загрожує до 15 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA