КИЇВ (QHA) -

Концертний тур відомих  українських виконавців, об'єднаних у Громадський Союз "Творче патріотичне об'єднання "Музичний батальйон",  пройде в грудні у містах на сході України, а також у населених пунктах прифронтової зони.

Про це заявив сьогодні, 30 листопада, на прес-конференції в Києві лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, передає кореспондент QHA.

Музиканти зазначили, що незважаючи на те, що моральний стан українських бійців задовільний, все-таки зустрічі з відомими людьми, спілкування з ними мають велике значення. Крім того, концертні програми українських груп на прифронтових територіях важливі з точки зору того, що вони допомагають зберігати цілісність України, боротися із зародженням сепаратистських настроїв.

Для музикантів же подібні тури, на думку Сергія Василюка, — вираз їхньої громадянської позиції.

— Це громадянська позиція, обов'язок, відчуття того, що ти теж причетний до наближення перемоги. У кожного свій спосіб, — зазначив він.

Крім того, проукраїнські концерти допомагають підвищувати рейтинг довіри до українських військовослужбовців у мирного населення.

— Війну переможуть ті, хто має велику моральну витримку. Артисти, музиканти, актори, волонтери, які здійснюють такі поїздки, допомагають зробити рейтинг військовослужбовців АТО ще більш високим, — зазначив представник Генерального штабу України Володимир Матвійчук.

Концертний тур приурочений до Дня Зройних сил України (6 грудня). Він розпочнеться 3 грудня у  Сєвєродонецьку, а завершиться виступами українських музикантів в окремих військових частинах.

Нагадаємо, фільм українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги» про військові дії на Донбасі українські глядачі зможуть побачити вже 6 грудня.

Картина розповідає про бої за Донецький аеропорт під час проведення антитерористичної операції на Донбасі. Під час зйомок фільму проводилися постійні консультації з українськими військовими, тому всі батальні сцени наближені до реальних військових подій.

Держкіно виділило 24 мільйони гривень на зйомки фільму, що склало половину загальної вартості виробництва.

QHA