ЯСИНОВАТА (QHA) -

Насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водогону відновила роботу на повну потужність.

Про це повідомляє Українська сторона СЦКК.

— 15-го червня пуско-налагоджувальні роботи на Південно-Донбаському водоводі були завершені. Насосна станція першого підйому водогону знову працює на повну потужність і забезпечує водою населення Донбасу.

Зазначимо, що ця станція є одним з найважливіших вузлових об'єктів у системі водопостачання регіону.

Військові наголошують, що ця станція, як і інші критичні екологічні об'єкти цивільної інфраструктури Донбасу, перебуває під особливою увагою керівництва АТО щодо недопущення будь-яких порушень режиму припинення вогню.

— Всі ці об'єкти мають постійні гарантії безпеки з боку Збройних Сил України, в той час як з боку НВФ ОРДО такі гарантії відсутні. Тому важко передбачити, скільки часу насосна станція зможе працювати у штатному режимі.

Нагадаємо, днями в результаті бойових дій в Ясинуватському районі поблизу с. Василівка на непідконтрольній Україні території сталося пошкодження двох високовольтних ЛЕП та трансформаторної підстанції, що призвело до припинення електропостачання насосної станції першого підйому Південнодонбаського водоводу.

Ця насосна станція забезпечує водою 4 фільтрувальні станції на підконтрольній України території: Карлівську (с. Карлівка), Великоанадольський (м. Волноваха), Старокримську №1 і №2 (м.Маріуполь). Отже, без централізованого водопостачання кілька днів жили 72 населених пункти (388 тис. людей) у Покровському, Селидівському, Волноваському, Добропільському, Мар'їнському районах області та м. Олександрівка.

Як повідомляло QHA, 13 червня почалося будівництво нового газопроводу, по якому газ надходитиме з підконтрольної Україні території у прифронтову Авдіївку.

ФОТО: інтернет

QHA