КИЇВ (QHA) -

Виділених Україною 96 млн гривень може не вистачити на потреби всіх українських політв'язнів, які перебувають в Росії та Криму. Про це у коментарі QHA повідомила глава правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, ще до кінця не відомо, чи будуть гроші виділені лише для правової допомоги українців, або ж для інших потреб.

— Законопроект передбачає щомісячні виплати для сімей, щоб оформляти передачі або влаштовувати відвідування. Для деяких сімей ця допомога стане єдиним засобом для виживання, наголосила правозахисниця.

Виділених грошей, швидше за все, не вистачить всім сім'ям політичних в'язнів, але їхнє виділення свідчить про те, що в Україні про політичних в'язнів почали згадувати. При цьому Скрипник зазначила, що державної підтримки гостро потребують кримськотатарські родини, де політв'язні, що часто є годувальниками, перебувають в ув'язненні у СІЗО.

Також правозахисниця говорить про те, що існує проблема з процедурою отримання виділених грошей, адже в початковій редакції законопроекту кошти маули отримувати за місцем реєстрації.

Коли ми входили в робочу групу, то запитували про тих, хто за фактом живе або зареєстрований у Криму. Що ми робитимемо з ними? Також залишається незрозумілим механізм отримання допомоги людьми, які вже відбувають покарання і фізично не можуть отримувати цю допомогу, зазначила Скрипник.

Раніше QHA повідомляло, що брат ув'язненого Євгена Панова розповів QHA про умови, в яких він перебуває.

QHA