КИЇВ (QHA) -

Суддя Владислав Дев'ятко, голова засідання Оболонського районного суду Києва заявив, що суд відхиляє клопотання захисту екс-президента України Віктора Януковича про перенесення попереднього засідання у справі про держзраду.

Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк подав відповідне клопотання через «втручання в автоматизований розподіл справи і тиск на суд».

— Захист звернувся до Апеляційного суду Києва з проханням визначити і змінити підсудність розгляду даної справи. Відповідну заяву про зміну підсудності було подано на ім'я Апеляційного суду і на ім'я голови Оболонського райсуду Києва... Я звертаюся до шановного суду з клопотанням, прошу його розглянути, задовольнити, сказав адвокат.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, який обіцяв взяти участь у сьогоднішньому судовому процесі, на засідання не з'явився.

Військова прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо екс-президента України Віктора Януковича. Його підозрюють у державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, та пособництві у веденні агресивної війни.

У середу 3 травня стало відомо про зняття Інтерполом з розшуку українського екс-президента Віктора Януковича та його сина Олександра, які втекли під час Революції Гідності 2014 року після масових розстрілів учасників протестів.

— За інформацією Українського національного бюро Інтерполу, Комісія з контролю за файлами Інтерполу зобов'язала його секретаріат зняти з розшуку Януковича та його сина Олександра, зазначили у Національній поліції України, проте не пояснили, чим мотивоване це рішення.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін заявив, що рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку Януковича не має значення для початку суду над ним.

Інтерпол також припинив розшук екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького та колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва.

ФОТО: інтернет

QHA