СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 19 вересня, відбулося засідання суду у справі Ільмі Умерова, якого засудили в окупованому Криму за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, що загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Деталі допиту свідків у ефірі радіо Hayat повідомив журналіст Тарас Ібрагімов.

— В ході першого засідання були допитані двоє свідків. Це співробітник ФСБ Алунін і студент з Анапи, який зараз вчиться у Кримському федеральному університеті і який виступив по ходу слідчих заходів як свідок і понятий. Вони були допитані з подачі прокурора. Допитувалися з приводу синхронного перекладу із Саледіновим промови Ільмі Умерова, Допит їхній проводився у зв'язку з тим, що була інформація про тиск з боку слідчого на Саледінова, і прокурор хотів підтвердити той факт, що на Саледінова тиск не чинився. Але в ході допиту виявилися нестиковки у протоколах, наприклад, що студент вказав не ту адресу, де він проживає, і цим засвідчив ще одну підробку у слідстві. Це ще раз показало, що слідство сфабрикувало справу навіть у таких дрібницях, як складання протоколу. Допитаний студент дуже сильно плутався у свідченнях, а співробітник ФСБ відповідав чіткіше. Сторона захисту заявляла ще два клопотання: це допит ще одного свідка і ще одного студента, який також брав участь у цих заходах, коли перекладач здійснював синхронний переклад, а також допит самого Саледінова, що важливіше, тому що якби сам Саледінов підтвердив все, то це зняло б усі питання. А так суд відмовив, чомусь, у допиті цих двох людей і у судовому засіданні оголошено перерву. Воно продовжитися після двох годин. Тобто справа ще не дійшла до дебатів і до «останнього слова». Я думаю, це все буде очікуватися після двох годин,  повідомив Ібрагімов.

Крім цього він зазначив, що атмосфера досить мирна, і підтримати Умерова прийшла велика кількість людей.

Як раніше повідомляло QHA, у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова замінили прокурора. Новим виявився якийсь Семенчук, який раніше не був заявлений у групі прокурорів у справі.

Сам Ільмі Умеров заявив, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

QHA