КИЇВ (QHA) -

Згідно із законом, що набув чинності, за носіння георгіївської стрічки громадянину України загрожує штраф від 850 до 2550 грн. За повторного порушення протягом календарного року штраф складе вже від 2550 грн до 5100 грн. Крім того, можливий адміністративний арешт терміном до 15 діб. При цьому георгіївську стрічку або будь-які предмети з її зображенням у порушників вилучатимуть.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що заборона не поширюється на учасників Другої світової війни, у яких є нагороди, медалі та інші відзнаки з георгіївською стрічкою:

— Ухвалення закону сприятиме посиленню охорони громадського порядку, запобіганню провокацій з використанням георгіївською (гвардійської) стрічки. При цьому будуть забезпечені права осіб, що мають законне право на використання гвардійської стрічки та її зображення (наприклад, ветерани, нагороджені Орденом Слави).

Нагадаємо, 12 червня президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо заборони виробництва і пропаганди георгіївською (гвардійської) стрічки» №2031-VIII.

Закон був прийнятий Верховною Радою 16 травня 2017 року.

ФОТО: Facebook Верховної Ради

QHA