СТАМБУЛ -

У Стамбулі відбулася акція протесту проти застосування режимом Башара Асада хімічної зброї у підконтрольній опозиції провінції Ідліб на півночі Сирії.

Група громадян Туреччини зібралася в історичному районі Таксим на заклик молодіжного студентського об'єднання Özgür-Der і фонду Seriyye.Викрикуючи гасла «Скажемо ні імперіалістичній Росії у Сирії» та «Мусульмани не схиляться перед насильством», учасники акції зажадали від Москви покласти край військовій присутності в цій країні.

Журналіст Адем Озкосе, виступаючи від імені учасників акції, звернув увагу на повне ігнорування Заходом трагедії сирійського народу.

— Жертвами хімзброї у Сирії за один тільки день стали більше 50 дітей. Виною тому дії Росії та Ірану. Що вам зробили сирійські діти? У чому їх вина? — заявив Озкосе, наголосивши, що світова спільнота продовжує лише споглядати масові злочини у Сирії.

У свою чергу, представник Міжнародного товариства лікарів (AID) Мустафа Йилмаз зазначив, що за останні три роки у Сирії хімічна зброя застосували 160 раз.

Акція пройшла без інцидентів.

Нагадаємо, в результаті застосування режимом Асада хімічної зброї в населеному пункті Хан Шейхун у провінції Ідліб 4 квітня загинуло понад 100 мирних жителів, постраждало близько 500 осіб, здебільшого дітей.

Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує заяви про застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї повстанців.

Проведене під егідою ООН розслідування показало, що урядові сили щонайменше тричі використовували хімічну зброю в період 2014-2015 років.

В ході шестирічного протистояння у Сирії Росія забезпечувала Асаду значиму військову і дипломатичну підтримку.

Джерело: АА

QHA