СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Після початку окупації в Криму так звана влада повністю знищила журналістику. Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що після знищення журналістики, таку роль на себе взяли «небайдужі молоді люди».

— Після початку російської окупації Криму на півострові, окрім інших громадських інститутів, була повністю знищена журналістика. Функції журналістів взяли на себе небайдужі молоді люди, які на громадських засадах допомагають поширювати інформацію про репресії, беззаконні судилища, перманентні обшуки, арешти та інші лиходійства російських силовиків. Це називається громадянська журналістика, — написав він.

Полозов підкреслив, що підконтрольна Кремлю влада зацікавлена у тому, щоб максимально приховати факт репресій в Криму, і діяльність цивільних журналістів викликає у них «стійке роздратування».

— Тепер черговою жертвою репресій став цивільний журналіст Наріман Мемедімінов, затриманий і обвинувачений під вигаданим приводом, як раніше затримувалися і обвинувачувалися інші українські політв'язні.

Адвокат додав, що тепер українських політв'язнів 65.

— У понеділок у Львові, на заході на підтримку українських політв'язнів, ми говорили про 64 політв'язнів громадян України, які незаконно утримуються в Росії і окупованому Криму. Тепер їх 65.

QHA повідомляло, що 22 березня правозахисники і журналісти склали заяву, в якій вимагали від так званої влади окупованого Криму і РФ звільнити кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова.

Активісти громадського об'єднання «Кримська солідарність» закликають взяти участь у флешмобі на підтримку Нарімана Мемедімінова, оскільки ФСБ в окупованому Криму відкрила на кримськотатарського активіста справу. Мемедімінова підозрюють у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності».

У будинку Нарімана Мемедімінова в селі Холмівка Бахчисарайського району провели обшук. Силовики оточили не тільки будинок активіста, але й всю вулицю, а після обшуку відвезли Мемедімінова до Сімферополя.

Нагадаємо, силовики вже проводили обшук в будинку кримського татарина 11 лютого 2016 року. Тоді активіста оштрафували на 10 тисяч рублів.

QHA