КИЇВ (QHA) -

Волонтери та учасники АТО закликають уряд України ввести фінансування ветеранських організацій на конкурсній основі. Це дозволить отримувати гроші справжнім організаціям ветеранів АТО, а не фейковим. Про це заявив на прес-конференції голова правління Всеукраїнського об'єднання учасників АТО "Українці — разом!" Руслан Руденко, передає кореспондент QHA.

За його словами, днями уряд затвердив постанову №176, залишивши стару схему фінансування громадських організацій.

— Гроші зараз дають не на конкретні справи і програми для учасників АТО, а перераховують організаціям, що по 20 років сидять на державному фінансуванні. Але виділяти кошти потрібно виключно на конкурсних засадах і тим організаціям, які доведуть свою необхідність учасникам бойових дій, — сказав Руденко.

Він розповів, що Всеукраїнське об'єднання учасників АТО «Українці разом!» реалізує програму з видачі соціальних карток. Так, картки на отримання безкоштовної юридичної консультації, медичної і психологічної допомоги, знижок на покупки у торговельних мережах отримали 122 тисячі учасників бойових дій.

За минулий рік за цими картками надали адресну допомогу на 167 млн ​​гривень. Це пряма допомога від братів братам. Для порівняння: на державну службу у справах ветеранів війни держава за рік виділила 19 млн гривень, при тому, що в країні 350 тисяч учасників АТО, розповів Руденко.

Голова Національного комітету ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України Віктор Толочко зазначив, що фінансування ветеранських організацій на конкурсній основі позбавить можливості деякі "фейкові організації зі зв'язками в місцевій адміністрації" отримувати кошти, в той час як великі ветеранські організації, що складаються з декількох тисяч членів, не можуть отримати цього фінансування.

За його словами, найближчим часом ветеранські організації учасників АТО підготують колективне звернення до уряду з цього приводу. Толочко закликав приєднатися до цього звернення не тільки громадські організації, які входять до Національного комітету ветеранів війни, волонтерів та учасників АТО України, а й "усі небайдужі дієві ветеранські організації".

QHA