КИЇВ (QHA) -

До Дня українського добровольця ініціативна група воїнів-учасників АТО представила концепцію історико-краєзнавчого проекту "Україна — форпост Європи" і закликала бажаючих долучатися до нього. Проект презентував його координатор, ветеран АТО (батальйон "Донбас") Вадим Саввон, передає кореспондент QHA.

Перший етап проекту полягає в організації кінного походу "Шляхами предків" до ймовірного місця Битви на Калці у 1223 році, де об'єднані давньоруські війська дали перший кривавий бій монгольській орді під час її навали на Східну Європу у 1222 — 1223 рр. На думку організаторів, ті події перегукуються з нинішніми подіями на Донбасі, нинішньою російсько-українською війною.

— Під час походу ми плануємо відвідувати краєзнавчі музеї, дивитися, в якому стані знаходяться заповідники. Все будемо знімати, документувати на плівку, потім монтувати фільм, плануємо робити репортажі. У кожній точці маршруту очікується проведення різноманітних заходів, ярмарків, з активним залученням краєзнавчих музеїв, — розповів Вадим Саввон.

Голова ГО учасників АТО "Справедливість" Тарас Костанчук пояснив, чому проект називається "Україна — форпост Європи".

— Орда споконвіку насувається зі сходу і півночі на територію України. Щоб вона не дійшла до Європи, українці своїм здоров'ям, життям і свободою зупиняють цю орду. Цього разу орда — з Російської Федерації. Цей проект допоможе не тільки пригадати героїчні події, а й відновити історичну справедливість. Він також має допомогти учасникам АТО пройти соціальну реабілітацію, — зазначив Костанчук.

Як писало QHA, сьогодні, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця. Саме цього дня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

QHA