РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Верховний суд Російської Федерації засудив українського політв'язня Руслана Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі з обмеженням свободи на рік після відбуття покарання, повідомив журналіст Антон Наумлюк.

У відеозверненні після судового засідання адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що захист повністю довів юридичну неспроможність цієї справи, однак ніякі доводи судом не були прийняті до уваги.

— На наш погляд, все незаконно і необґрунтовано. Які б ми докази не приводили, судом приймалися лише загальні висновки сторони звинувачення. Як сказав у своєму виступі Руслан Зейтуллаєв, сьогодні поняття «тероризм» мутували, і терористом може стати людина, яка ніколи в житті нічого не підривала. Поняття тероризму стало інструментом боротьби з інакодумцями та політичними опонентами, — сказав Курбедінов.

Вирок був заснований на тих же доказах, показаннях свідків та експертизах, які лягли в основу попереднього вироку, додав адвокат Едем Семедляєв.

Захист має намір подати скаргу до ЄСПЛ, а також до Міжнародного кримінального суду і Суд справедливості ООН.

З сьогоднішнього дня Руслан Зейтуллаєв оголосив уже третє безстрокове голодування. Адвокати переживають, оскільки після вироку, що набуде чинності, вони на час втратять зв'язок із підзахисним.

— Сьогодні вирок вступає в силу, і його будуть етапувати для відбування покарання, поки ще невідомо куди. На час зв'язок з ним припиниться повністю, і ми не будемо знати про його долю і здоров'я, — додав Едем Семедляєв.

Раніше на засіданні Верховного суду Російської Федерації Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування з вимогою допустити до нього в СІЗО Ростова Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Валерію Лутковську, а також представника Генконсульства України, російських правозахисників і журналістів.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року у Криму були затримані четверо мусульман за звинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт та Юрій Примов були засуджені до 5 років в колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу до Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ інкримінувати йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA