СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так званий Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу адвокатів на зміну Верховним судом підсудності розгляду кримінальної справи стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Через відмову всього складу Бахчисарайського районного суду продовжувати розгляд справи вона була направлена «Верховним судом» до Сімферопольського районного суду, де і розглядатиметься.

— Нашу апеляційну скаргу не задовольнили і залишили справу на розгляді у Сімферопольському районному суді, заявив адвокат Едем Семедляєв у відеокоментарі, опублікованому Айше Умеровою після засідання.

За словами адвоката, у Кримінально-процесуальному кодексі є тільки дві причини, за якими голова суду може відмовитися розглядати кримінальну справу. Однак позиція голови Бахчисарайського районного суду Олени Лягіної не відповідає їм.

Сам Ільмі Умеров іронічно сприйняв це рішення.

— Суд прийняв рішення про зміну підсудності тільки на підставі листа керівника Бахчисарайського суду Олени Лягіної. Лягіна посилається на те, що я довгий час обіймав керівну посаду в Бахчисарайському районі, і на цій підставі нібито може виникнути якась зацікавленість у суддів. Верховний суд прийняв рішення про зміну підсудності. Я хочу додати, що у Сімферополі я обіймав вищі посади, і як вони подивляться на підсудність у Сімферопольському районі, покаже час, зазначив він.

Трохи раніше адвокат Еміль Курбедінов написав на своїй сторінці у Facebook, що ситуація достатньо цікава, оскільки Сімферопольський районний суд чи не єдиний у Криму, де суддя кримський татарин. Однак ім'я судді, якому передадуть справу Ільмі Умерова, поки невідоме.

Нагадаємо, що 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали. З нього взяли підписку про невиїзд.

21 липня 2016 року районний суд Сімферополя відмовив йому у задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи.

Для проходження психіатричної експертизи Умеров був насильно впоміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

21 березня 2017 року прокуратура пред'явила Умерову обвинувальний висновок, відповідно тоді матеріали справи були направлені до Бахчисарайського суду.

ФОТО: Інетернет

QHA