СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

6 грудня у «Верховному суді» Криму відбулося засідання щодо продовження запобіжного заходу фігуранту справи так званих «кримських диверсантів» Євгену Панову. Про це повідомило власне джерело QHA.

— Судове засідання проходило у закритому режимі, суддя Олена Міхалькова не пропустила до судової зали навіть мати Євгена  Віру Котелянець. Мати Євгена і частина інших слухачів у свою чергу написали скаргу на дію судді Олени Міхалькової, сказав він.

Рішення про продовження запобіжного заходу повідомлять адвокату затриманого Дмитра Дінзе тільки завтра, 7 грудня.

— Адвокат Євгена також розповів, що незабаром суд розпочне безпосередній розгляд справи по суті, зазначило джерело.

QHA повідомляло, що у Панова пройшов обшук у СІЗО Сімферополя, в результаті якого у нього забрали футболку з тризубом, принесену його матір'ю.

Однак через чотири дні футболку Панову повернули.

Раніше політв'язень написав листа з сімферопольського СІЗО, в якому наголосив, що пишається тим, що є громадянином України.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам у Криму, нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинуватило у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

В Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

QHA