СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю «Верховний суд» Криму продовжив запобіжний захід кримськотатарському активісту, фігуранту сфабрикованої «справи «Хізб ут-Тахрір» Рустему Ісмаїлову і залишив його під вартою до 11 лютого 2018 року. Про це повідомила адвокат підсудного Оксана Железняк, передає власне джерело QHA.

— Суд задовольнив клопотання слідчого і продовжив Ісмаїлову запобіжний захід до 16 місяців, тобто до 11 лютого 2018 року,— зазначила адвокат.

Засідання пройшло в закритому режимі, на нього не пустили навіть дружину Ісмаїлова. Пристави порахували порушенням громадського порядку то, що вона робила намаз, і вивели її із залу «суду».

— Доводи про продовження запобіжного заходу у черговий раз були безпідставні. Протягом трьох останніх продовжень у «справі» не відбувається ніяких слідчих дій, — підкреслила Оксана Железняк.

Адвокат додала, що востаннє слідчу дію проводили ще в липні 2017 року.

QHA повідомляло, що «Верховний суд» Криму почав чергове засідання за надуманою справою «Хізб ут-Тахрір». Біля залу, де проходило слухання «справи», поставили охорону.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферополя співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання, застосовують радянську практику каральної медицини.

QHA