ЛОНДОН (QHA) -

Уряд Великобританії відмовився визнавати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом. Про це 24 листопада у Facebook повідомило українське посольство у Лондоні.

7 листопада у Вестмінстері з цього приводу відбулися спеціальні парламентські слухання. З ініціативою визнати Голодомор геноцидом виступила депутат від правлячої Консервативної партії Полін Латам.

Міністерство закордонних справ Британії повідомило, що уряд вирішив не міняти своєї позиції, згідно з якою термін «геноцид» Лондон офіційно застосовує до злочинів у Сребрениці, Руанді, а також щодо Голокосту.

— Голодомор стався до прийняття Конвенції ООН про геноцид 1948 року, що визначила геноцид як концепцію міжнародного права, а міжнародне право не можна застосовувати ретроспективно, — наголошується в урядовому роз'ясненні, яке цитує українське посольство.

Британські посадовці пояснюють, що Голокост хоч і відноситься до періоду до 1948 року, «має винятковий статус, тому що був підставою для юридичного визначення геноциду конвенцією».

У посольстві України зазначили, що «Лондон в разі Голодомору міг би піти на політичний крок, визнавши цей злочин геноцидом, чи Великобританія могла б ініціювати судове дізнання у справі Голодомору, щоб кваліфікувати його як геноцид щодо українців».

При цьому диппредставництво схвалило позицію британського уряду, що «невизнання Голодомору геноцидом жодним чином не применшує тяжкості злочину та відповідальності тодішнього радянського керівництва за смерть мільйонів українців».

QHA повідомляло, що член Палати громад від правлячої Консервативної партії Полін Латам закликала парламент Британії визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Джерело: Голос Америки

QHA