РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

В'язень Кремля, фігурант вигаданої справи "Хізб ут-Тахрір" Вадим Сірук передав із СІЗО листа, де розповідає про факти знущання над ним.

За словами Сірука, співробітники слідчого ізолятора та ОМОНу під час «планового обшуку» в камері грубо поводилися з арештантами, лаялися на них, били, цькували собаками.

— Співробітники ОМОНу всіх тих, кого виводили (з камери арештантів) намагалися збити з рівноваги ударами по ногах і корпусу. Тих, хто не витримував і падав, хапали і штовхали вперед. Те ж саме відбулося зі мною, — розповів він.

За словами Сірука, він також втратив рівновагу і вдарився головою об стіну. Після чого була команда прийняти положення навпочіпки, руки за голову, обличчям донизу. У такому положенні арештанти перебували 1 — 1,5 години, поки оглядали особисті речі.

У результаті огляду у Сірука забрали килимок для здійснення намазу і машинку для гоління, а коли в особистих речах Сірука співробітники СІЗО знайшли обвинувальний висновок, його провели на «бесіду».

Сірук наводить діалог по пам'яті: «Як так вийшло, що ти терористом став? — Я не терорист. — Якщо будеш свої радикальні погляди поширювати, пошкодуєш. Я за такими, як ти, уважно стежу. — У мене немає радикальних поглядів, я тільки обвинувачений. — Навіщо заборонену літературу читав, відео дивився? — Я скачував книги ще за України, тоді не заборонено було. — Так у вашій Україні все підряд дозволено. Що після терміну збираєшся робити? — Мене ще не засудили. — Дивись, таких, як ти, якщо треба буде, можемо втратити як на таборі, так і після. Зрозумів?»

Нагадаємо, раніше Сірук передав своє звернення до громадськості.

QHA також повідомляло, що у Краснодарському СІЗО співробітники ОМОНу жорстоко побили Вадима Сірука. Як заявив його адвокат Еміль Курбедінов, побиття Сірука — це помста за те, що він розголосив інформацію про нелюдське поводження адміністрації Краснодарського СІЗО з ув'язненими.

Джерело: Лівий Берег

QHA