МІКУЛЬ (QHA) -

Керівництво колонії в Комі, де відбуває покарання голова Татарського громадського центру Рафіс Кашапов, засуджений на три роки за підтримку кримських татар, виступи проти окупації Криму і російської агресії на Донбасі, подало в суд позов про призначення активісту п'яти років адміністративного нагляду після виходу з колонії.

Про це повідомив російський журналіст Тагір Мінібаєв, який опублікував у Facebook лист дружини ув'язненого громадського активіста з проханням про суспільну підтримку.

 Отримала від чоловіка Рафіса Кашапова звістку, йому дали ознайомитися з адміністративним позовом про те, що найближчим часом відбудеться суд, розглядатиметься звільнення з подальшим стеженням, хоча його статті не потрапляють під це. Просимо Вас подзвонити за телефонами і розібратися в цій ситуації.

Зазначимо, що термін ув'язнення 59-річного Кашапова закінчується в кінці грудня. Якщо йому призначать адміністративний нагляд, активіст повинен буде протягом п'яти років періодично відмічатися у поліції. Порушення цього припису загрожує порушенням справи за статтею 314.1 Кримінального кодексу Росії (ухилення від адміністративного нагляду), яка передбачає до року реального терміну.

Нагадаємо, що активіст був затриманий у грудні 2014 року. За даними слідства, в соціальних мережах він неодноразово висловлювався проти входження Криму до складу РФ, називаючи цей процес окупацією, говорив, що сподівається на збереження територіальної цілісності України, а також допускав різкі звинувачення російської влади щодо утиску кримських татар.

У вересні 2015 року у Набережних Челнах Рафіса Кашапова вперше в Росії засудили до трьох років колонії за новою статтею КК, яка забороняє «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

ФОТО: інтернет

QHA