РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Кримський татарин Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомила активістка громадської ініціативи «Слова свободи» Яна Гончарова.

— Руслан Зейтуллаєв оголосив голодування, — написала вона.

Зараз Зейтуллаєв знаходиться у Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд його справи. Руслана Зейтуллаєва звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ висунути йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

ФОТО: інтернет

QHA