КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу звернеться до ООН, Європарламенту, Ради ЄС та Організації з безпеки та співпраці у Європі з вимогою негайного припинення російської окупації Криму. Про це глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив сьогодні, 15 травня, в ході прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

Він зазначив, що на засіданні виконавчого комітету Світового конгресу кримських татар був затверджений текст звернення до даних міжнародних організацій.

— Ми вимагаємо, щоб були здійснені заходи, спрямовані на негайне припинення російської окупації Криму, негайне звільнення політв'язнів, повне виведення військ РФ з півострова та відновлення територіальної цілісності і суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи АР Крим та місто Севастополь. Вимагаємо почати роботу над створенням міжнародного трибуналу з приводу злочинів, скоєних Росією проти України та її громадян, зокрема проти кримськотатарського народу; виступити гарантами захисту, збереження і розвитку кримськотатарського народу, що буде забезпечено через реалізацію ним свого невід'ємного права на самовизначення у формі національно-територіальної автономії в межах Криму у складі унітарної Української держави, йдеться у тексті звернення.

За словами Чубарова, сьогодні стартує передплатна кампанія — збір підписів під цим зверненням, який буде проводитися волонтерами в Україні, Польщі, Румунії, Туреччини, Канаді та США і триватиме до 1 грудня поточного року.

Глава Меджлісу зазначив, що організатори планують зібрати близько мільйона підписів, які будуть передані до вищезгаданих організацій.

QHA