КИЇВ (QHA) -

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій заявив про новий процес обміну полоненими.

За його словами, вже подані списки на обмін приблизно 10 на 10 осіб.

— Обмін військовими це світла подія. І цей процес не завершується, ми подали нові списки зі своїми пропозиціями, на тій стороні вони будуть розглядатися і будуть переговори... Списки невеликі, людей 10 на 10 приблизно ми подали, сказав він під час зустрічі з родичами звільнених з полону українців.

Глава церкви закликав колишніх полонених приєднатися до процесу обміну.

Прошу вас подати списки: хто там ще залишився, де, що... Процес ідентифікації складний, де хто числиться. Якщо ви знаєте, хто там залишився, то говоріть, ми будемо використовувати цю інформацію, сказав він.

Нагадаємо, раніше представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Україна почала переговори з приводу звільнення решти заручників на території ОРДЛО.

Вона зазначила, що бойовики підтвердили інформацію про перебування в них у полоні більше 20 українців.

QHA повідомляло, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про готовність України до другої хвилі обміну полоненими.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA