МОСКВА (QHA) -

Середньостатистичний споживчий кошик росіянина внаслідок накладених на Росію санкцій через майже трирічну окупацію півострова Крим подорожчав на 35%. Результати дослідження були опубліковані в російському інформаційному виданні «Republic».

— В результаті людина, здатна подорожувати в часі на два роки тому в Росію до Криму, Олімпіади, санкцій і обвалу нафтових цін, — змогла б заощадити 1900 рублів з 7409, в які їй обійдеться цей продуктовий набір сьогодні,  повідомляється у статті.

Лідерами зростання російські журналісти називають курку (+100% за два роки), цукор (+89%), локшину «Доширак» (+77%), оселедець (+71%) і гречку (+71%).

При цьому підконтрольний Кремлю Росстат продовжує брехати росіянам, стверджуючи, що подорожчання склало вдвічі менше, тобто 13%.

Нагадаємо, як передавало QHA, за два з половиною роки анексії Криму ціни на основні продукти харчування на окупованому Росією півострові піднялися вдвічі. Популярне видання Феодосії представило новий огляд цін, зафіксованих у торгових точках міста. При порівнянні цін з дооккупаційним рівнем виявлено, що подорожчання в середньому склало 100%.

ФОТО: інтернет

QHA