КИЇВ (QHA) -

В Україні збільшується кількість випадків незаконного захоплення бізнесу. Станом на кінець жовтня зафіксовано вже понад 700 випадків рейдерських атак, повідомив на прес-конференції в Києві 23 жовтня народний депутат Іван Мірошниченко, передає кореспондент QHA.

— Зрідка минає день, коли до нас не звертаються з новим випадком захоплення або тиску на бізнес. В Україні за 2017 рік статистика говорить про понад 700 випадків поглинання або тиску на бізнес, тобто рахунок йде на сотні, — заявив народний депутат.

Для захисту підприємців від незаконних захоплень підприємств при Кабінеті міністрів була створена міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів на чолі з віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим.

— До комісії включені представники органів державної влади, народні депутати, представники громадських організацій і ця комісія вже провела три засідання. Є вже деякі зрушення. Є конкретні доручення, побачимо, як вони будуть виконуватися, розглянуті питання залучення до відповідальності тих чи інших силових органів, — повідомив народний депутат і член комісії Леонід Козаченко.

Незважаючи на деякі результати, ефективність комісії залишає бажати кращого, так як комісія працює дуже повільно і не встигає розглянути всі скарги.

— За три місяці, які пройшли з моменту створення комісії, відбулося всього лише три засідання, але фактично таких, де ми як громадська організація могли подати скаргу та її розглянути, було тільки два. Для того, щоб максимально ретельно розглянути їх, комісія приймає скарги дозовано, близько 2-4 справ на одне засідання. Ми подали 6 справ і ще стільки ж стоять у черзі і чекають, коли ж відбудеться наступне засідання, — повідомила керівник "ГО Бізнес-Варта" Ольга Матвєєва.

Нагадаємо, 19 жовтня Господарський суд міста Києва задовольнив позов Фонду державного майна України та зобов'язав повернути акції ПрАТ «Укртелеком» у державну власність.

У травні 2011 року 92,79% акцій "Укртелекому" були продані українській "дочці" австрійської компанії EPIC — фірмі ЕСУ — за 10,5 мільярда гривень.

Потім ЕСУ перепродала актив групі СКМ Ріната Ахметова. Він придбав в EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ "ЕСУ". Остання є безпосереднім власником "Укртелекому", контролюючи майже 93% акцій компанії.

QHA