КИЇВ (QHA) -

В Україні зміниться календар святкових днів. 8 березня пропонується перейменувати на День боротьби за права жінок, з позбавленням його статусу вихідного дня.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Він зазначив, що 1 травня залишається святом, але не як Міжнародний день солідарності трудящих, а як День праці. Також залишено в силі пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня.

— Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки не затверджений, бо він отримав зауваження з боку Міністерства культури, зазначив В'ятрович.

За його словами, була досягнута домовленість про проведення широких консультацій для подачі законопроекту як урядового.

— Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це продовження декомунізації. Тому що ми, нарешті, повинні припинити жити синхронно з державою-агресором, вважає глава Українського інституту національної пам'яті.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що В'ятровичу заборонили в'їзд до Польщі. У коментарі "Європейській правді" він заявив, що офіційного повідомлення про заборону на в'їзд до Польщі він не отримував.

Джерело: Главред

QHA