КИЇВ (QHA) -

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що процес позбавлення символів тоталітарного режиму та перейменування населених пунктів, пов'язаних з комуністичною ідеологією, фактично завершений.

За його словами, після перейменування залишилися 9 або 10 неочевидних комуністичних назв, які, тим не менш, підпадають під дію закону про декомунізацію.

Всього по Україні перейменували 52 тисячі вулиць і демонтували майже всі пам'ятники Леніну.

— Пам'ятників близько 2,5 тисячі. Не тільки Іллічу, а й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно все, тому що значна частина цих пам'яток просто не занесена в жодні обліки. Це може бути пам'ятник на території якогось заводу, про який вже ніхто не пам'ятає, на території якогось села, про який ніхто не пам'ятає. Відповідно, ми можемо реагувати тільки за фактом виявлення цих пам'ятників. Тих пам'ятників, які ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає, розповів він.

Історик зазначив, що у питанні декомунізації відстає Київ, де досі залишаються ті символи, які мають бути демонтовані. Зокрема, В'ятрович мав на увазі пам'ятник Щорсу, радянський герб на щиті Батьківщини-Матері, а також скульптурну групу під "Аркою дружби народів".

Раніше QHA писало, що В'ятрович вважає за необхідне завершити декомунізацію Дніпропетровської та Кіровоградської областей і просить народних депутатів почати збір підписів для внесення відповідних змін до Конституції.

В'ятрович висловив здивування, чому настільки затягнувся в часі процес приведення назв цих областей у відповідність до закону про декомунізацію, враховуючи, що обласні центри були перейменовані ще позаминулого року — Дніпропетровськ на Дніпро, а Кіровоград — на Кропивницький.

QHA