КИЇВ (QHA) -

У тестовому режимі запрацював сервіс Державної міграційної служби — база даних недійсних, викрадених або втрачених документів, що засвідчують особу, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

— Розвиток технологій робить і злочинців винахідливішими. Тому громадяни повинні бути пильними, а правоохоронна система — сучасною, технологічною і зручною для співпраці. Новий сервіс дає можливість перевірити наявність паспорта громадянина України в базі даних МВС, а також у базі даних ДМС, яка здійснює облік документів, які визнані недійсними "без криміналу": псування, втрата та інше, — повідомив Арсен Аваков.

Згідно з повідомленням, паспорта-книжечки старого зразка, які видавалися в Україні з 1994 року, не мають достатнього захисту від підробок. Оскільки перехід на нові ID-паспорта розрахований на кілька років, швидка, проста і безкоштовна перевірка достовірності паспорта стане ефективною страховкою від шахраїв.

За допомогою нового сервісу можна за серією та номером перевірити не тільки паспорти, внутрішній і закордонний, а низку інших документів, що засвідчують особу, у тому числі посвідчення особи, яке потребує додаткового захисту.

ФОТО: інтернет

QHA