КИЇВ (QHA) -

В Україні у найближчі декілька місяців з'явиться грант імені Сергія Нігоян. Про це повідомив режисер кінопроекту «Вавилон 13» Володимир Тихий під час прес-конференції, яка проходила у Києві, 23 січня, передає кореспондент QHA.

— Ми анонсуємо грант ім. Сергія Нігоняна, який буде створений за декілька місяців. Цей грант буде спрямований на студентів вищих мистецьких навчальних закладів. Ми вважаємо, що найбільш ефективним використанням цих грошей буде можливість записати музичний твір композитором музичного вузу, — розповів Тихий.

За його словами, подібні грошові гранти допомагають молодим талановитим людям реалізувати те, що не змогли реалізувати Герої Небесної Сотні.

Довідка. Чотири роки тому, 22 січня 2014 року, під час Революції Гідності, Україну сколихнула страшна звістка: у центрі Києва був убитий 20-річний житель Дніпропетровщини Сергій Нігоян. Він загинув на вулиці Грушевського від вогнепальних поранень у голову, шию і груди, ставши першим загиблим активістом. У той же день був убитий громадянин Білорусі Михайло Жизневський.

Також 22 січня снайпер поранив жителя Львівщини Романа Сеника, який згодом помер у лікарні. Крім того, тоді ж було знайдено понівечене тіло активіста Юрія Вербицького, викраденого і замордованого силовиками.

Ці четверо стали першими Героями Небесної Сотні — тими, хто пожертвував життям заради власної гідності і заради гідного майбутнього всього народу України.

QHA