КИЇВ (QHA) -

Українцям запропонували безкоштовний мобільний сервіс «Каратель», за допомогою якого можна буде впливати на правопорушення. Презентація сервісу, який на сьогодні не має аналогів в Україні, відбулася 20 квітня у Києві.

— Щодня в інтернеті публікуються фотографії з порушенням прав громадян. Такі пости набирають безліч репостів і лайків, проте до притягнення до відповідальності доходить нечасто. Ми вирішили створити сервіс, який вирішить це питання, допоможе людям за допомогою декількох дотиків у телефоні поскаржитися на правопорушення, такі як: вимагання хабара, хамство, порушення правил паркування, продаж детермінованого товару, куріння у закладах харчування, порушення благоустрою, яма на дорозі тощо, розповів голова громадської організації «Фундація.101» Андрій Богданович.

Як розповіли ініціатори проекту, додаток працює наступним чином: людина, яка хоче поскаржитися, робить відео або фото порушення, додає мінімальну інформацію, яка потрібна для розгляду звернення, і відправляє її. Протягом місяця юристи розглядають інформацію і надсилають звернення до того органу влади чи установа, де було вчинене правопорушення. Згідно з цим зверненням вони мають усунути правопорушення.

— Сьогодні ж єдиний механізм, який може якось вплинути на ситуацію і достукатися до тих, хто «нагорі», це певний громадський резонанс і громадянський гнів, зазначив Максим Рябокінь, голова Всеукраїнського центру волонтерів «People`s Project».

Андрій Богданович же додав, що така публічність сприятиме тому, що органи влади, приватні установи або мережі супермаркетів будуть підвищувати рівень обслуговування. Крім того в результаті буде створюватися рейтинг органів влади, що також зможуть оцінити громадяни України.

Засоби для старту проекту в розмірі 10 тисяч доларів виділили постійні меценати центру «People`s Project». Надалі ж кошти збиратимуть на платформі центру.

Важливо, що будь-яка скарга небайдужого «карателя» залишається анонімною, особисті дані користувача мобільного сервісу доступні будуть лише обмеженому колу співробітників «Фундація.101» і не фігуруватимуть у зверненнях до органів влади або приватних структур.

Зараз у проекті працює двоє юристів, проте їхня кількість збільшуватиметься згідно із запитами «карателів».

Додаток працює по всій Україні і є повністю безкоштовним. Завантажити мобільний сервіс «Каратель» можна тут.

ФОТО: Фундація.101

QHA