КИЇВ (QHA) -

Одним з перших привітав українців зі святом президент країни Петро Порошенко.

— Конституція України хоч і відносно молода, але має унікальні історичні корені. У квітні 1710 року, коли у світі ще домінували абсолютні монархії, до американської Війни за незалежність і до Великої французької революції залишалися десятки років, а наші предки вже склали по суті республікансько-демократичний маніфест. Маніфест, який на багато років випереджав свій час. З Днем Конституції України! написав він на сторінці у Facebook.

Також до привітань приєднався прем'єр-міністр країни Володимир Гройсман.

— Вітаю з Днем Конституції України! Шануймо символ нашої державності, Основний Закон України, який свідчить українці живуть у вільній, незалежній, демократичній країні. Упевнений, на нашу сильну європейську державу чекає успіх!

Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року. День прийняття Основного закону є державним святом Днем Конституції України.

За більш ніж 20 років з моменту прийняття Основний закон країни кілька разів піддавався серйозним змінам.

Зокрема 2014 року президент Порошенко заявив про нову реформу Основного закону, метою якої є децентралізація влади. Запропоновані ним зміни були схвалені парламентом у першому читанні у серпні 2015 року, для їхнього прийняття в цілому необхідно, щоб Рада конституційною більшістю в 300 голосів проголосувала за законопроект у другому читанні. Законопроект закріплює відхід від централізованої моделі управління в державі і вводить нову систему територіальної організації влади. Передбачається, що система адміністративно-територіального устрою складатиметься з регіонів, районів та громад.

ФОТО: інтернет

QHA