КИЇВ (QHA) -

Україна повинна створити єдиний координаційний центр з питань звільнення своїх громадян, незаконно ув'язнених у Росії та на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу, а також надати їм спеціальний статус і соціальну підтримку. Таким був лейтмотив зустрічі представників різних органів влади, правозахисних організацій і сімей українських політв'язнів, що відбулася в Комітеті у закордонних справах під головуванням голови комітету Ганни Гопко, сказано на сайті Верховної Ради України.

У зустрічі взяли участь заступник глави Адміністрації президента України Ростислав Павленко, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Юсуф Курчі, заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович, представники МЗС, СБУ, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянських свобод, Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, інших установ та організацій.

Учасники заходу переконані, що для більш ефективної боротьби за звільнення українців, незаконно утримуваних у Криму, на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в Росії необхідно створити міжвідомчий координаційний центр, а також прийняти спеціальний закон про статус таких політв'язнів.

На думку учасників обговорення, ці моменти можуть бути врегульовані проектом закону №6700, нещодавно внесених Мустафою Джемілєвим, за умови його доопрацювання.

За підсумком зустрічі було заявлено, що правозахисники, представники міністерств, парламенту і адміністрації президента повинні «домовитися про узгоджений текст такого документа і запустити цей механізм якомога швидше».

Нагадаємо, у середині липня уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв (фракція «Блок Петра Порошенка») запропонував законодавчо визнати політичними в'язнями осіб, позбавлених волі за політичними мотивами за рішенням органів влади Російської Федерації.

Відповідний законопроект №6700 «Про визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених волі за політичними мотивами за рішенням органів влади Російської Федерації, і умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг» був зареєстрований у Верховній Раді України.

ФОТО: інтернет

QHA