КИЇВ (QHA) -

В Україні створять кримськотатарський молодіжний парламент, який сформується у рамках декількох етапів освітнього проекту Qirim Young. Про це під час брифінгу повідомив один з організаторів програми Яшар Фазилов, передає кореспондент QHA.

З огляду на знищення будь-якої активності молоді у Криму, сьогодні виникла гостра необхідність просвіти молодого покоління кримськотатарського народу. Тому в такій ситуації, на думку Фазилова, зріле покоління повинне визначити вектор розвитку.

— Наше завдання як старшого покоління допомогти, підставити плече, а також навчити чогось. Так і з'явилася ідея проекту. Основна мета зібрати активну молодь, залучити її до активних дій в українському суспільстві, щоб вона зрозуміла, куди треба рухатися, сказав він кореспонденту QHA.

В рамках дискусії та обговорення актуальних для України питань, таких як деокупація Криму і створення національно-територіальної автономії кримських татар, дуже важливо сформувати молодь, яка в найближчому майбутньому на практиці буде реалізовувати ці починання, додав Фазилов.

Крім того, створення кримськотатарського молодіжного парламенту з функціями суспільного уряду повністю відповідає стратегії Міністерства інформаційної політики України. Тому, на думку першого заступника міністра інформполітики Еміне Джапарової, проект в майбутньому стане платформою для об'єднання окупованого півострова і материка.

— Цей проект повністю підпадає під цілі двох стратегій Міністерства інформаційної політики України стратегії реінтеграції Криму та стратегії публічної дипломатії кримських татар. Ми розуміємо, що мета окупаційної влади і російської пропаганди розділити, зробити все можливе, щоб дистанціювати Крим від України не тільки територіально, але інформаційно і політично, сказала Джапарова.

До реалізації проекту підключилися також громадські активісти з Німеччини, які займаються питаннями міжкультурного діалогу та інтеграцією європейських цінностей у країнах Східної Європи.

З 1 жовтня розпочинається тижневий освітній тренінг для кількох десятків людей, який націлений на формування людської та інституційної спроможності у молодого покоління кримських татар.

QHA