КИЇВ (QHA) -

9 листопада о 12:30 розпочався всеукраїнський радіодиктант національної єдності на честь Дня української мови та писемності.

Трансляцію диктанту подав UA: ПЕРШИЙ на каналі в YouTube.

Текст диктанту читає доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко.

— У різних куточках України та за кордоном диктант пишуть і маленькі діти, і люди поважного віку, і військові училища, і державні адміністрації та журналісти, і депутати палітра аудиторії неймовірна. І це велика відповідальність, бо треба всім догодити в плані змісту, емоційного наповнення, посилання, пізнавальності тексту, естетичного задоволення. А це дуже непросто. Але, з іншого боку, текст має містити неймовірну концентрацію пунктограми і орфограмм. Він не повинен бути легким. У змаганнях мають бути перешкоди, і їх треба долати, зазначив він.

Крім України, диктанти писатимуть у Латвії, Литві, Португалії, Словаччини, Румунії, Казахстані, Китаї, Аргентині, США і Канаді.

QHA повідомляло, що 9 листопада представники української діаспори у турецьких містах Анкара, Анталья, Стамбул і Мугла візьмуть участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводиться щороку в Україні.

Нагадаємо, диктант національної єдності проводиться в Україні вже сімнадцятий рік поспіль. Цього року організатор події Українське радіо запросило до написання радіодиктанту посольства України за кордоном, іноземні дипломатичні представництва в Україні та міжнародні культурні установи.

QHA