КИЇВ (QHA) -

Внутрішньо переміщені особи продовжують стикатися зі складнощами під час отримання пенсій та соціальних виплат, оформлення документів та реєстрації місця проживання. Про це повідомила юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у справах Криму Анна Рассамахіна, передає кореспондент QHA.

— Після майже чотирьох років збройного конфлікту в чинному законодавстві все ще залишається чимало дискримінаційних положень, які завдають значних майнових і немайнових збитків для переселенців. Призначення соціальних виплат залежить від місця перебування особи, і не дозволяє їй вільно пересуватися у межах території України. А тривала верифікація особистості і місця її проживання не тільки порушує право на повагу до приватного життя, а й надовго позбавляє людину її законних виплат, — заявила Рассамахіна.

Вона також зазначила, що в Україні через відмінності обліку в державних органах досі відсутні точні дані про кількість переселенців, а інформація у підрозділах соціального захисту населення відрізняється від показників місцевих управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Як вважає юрист, 2016 — 2017 рр. стали роками дискримінації внутрішньо переміщених осіб, які мають право на соціальні виплати.

Раніше QHA повідомляло, що велика частина внутрішньо переміщених осіб до сих пір відчуває проблеми із пошуком роботи.

QHA