КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 15 вересня, в Україні встановлено День пам'яті українських журналістів. О 19.00 на Майдані Незалежності у Києві журналісти і медіа-організації проведуть акцію пам'яті всіх загиблих колег, зокрема Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета. Про це повідомляється на офіційній сторінці Інституту масової інформації у Facebook.

— Українські журналісти і медіа-організації запрошують колег і небайдужих громадян приєднатися до спільної акції пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх журналістів, які загинули під час виконання своїх професійних обов'язків, сказано у повідомленні.

ІМІ повідомляє, що пам'ятні заходи триватимуть до 16 вересня — дня зникнення Георгія Гонгадзе.

Як раніше повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко 15 серпня призначив стипендії дітям журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків. Згідно з підписаним указом, стипендії отримають діти загиблих редактора телерадіокомпанії Міноборони «Бриз» Дмитра Лабуткіна (загинув під час бою в Дебальцевому), фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва (загинув на Донбасі під час мінометного обстрілу) і журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія (убитий «тітушками»).

Нагадаємо, пам'ятні заходи традиційно відбуваються до річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, який зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада у Таращанському лісі, за 70 кілометрів від Києва, було знайдене тіло, в якому упізнали журналіста. А 2009 року у Київській області знайшли залишки черепа, які належали Гонгадзе. Лише через 8 років після його зникнення Апеляційний суд Києва визнав винних у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС — Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова (помер у колонії 2015 року), і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 13 років. Крім цього, безкарними і невідомими залишаються замовники вбивства, тому крапку в цій справі ще не поставлено.

QHA