КИЇВ (QHA) -

В Україні в тестовому режимі розпочало роботу нове кримськотатарське радіо «Radio HAYAT». Мовлення вже йде на частоті 103,5 FM у прикордонному з Кримом районі — Каланчацькому, на території Херсонської області України. Найближчим часом планується запуск роботи радіо і на Чонгарі, щоб покрити прилеглі з Кримом території і сам Крим.

Нове радіо створене з метою встановлення зв'язку з окупованим Кримом, об'єднання кримськотатарської діаспори, розвитку кримськотатарських національних ЗМІ.

Проект також підтримали лідери кримськотатарського народу, представники української влади, кримські татари, які проживають на материку і в діаспорі.

— Ми свідомо обрали назву «Хаят», що означає в перекладі «Життя». В основі діяльності нового радіо філософія життя. Все дуже просто. Коли в дім приходить біда, коли настають важкі дні, коли втрачаєш Батьківщину головне, що потрібно робити, жити! Жити і ростити дітей, жити і не здаватися, жити і боротися, жити і розвиватися, жити і не втрачати надії, розповідає генеральний директор інформагентства QHA / «Кримські новини», член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Вона також зазначила, що наразі ще триває робота з вибудовування ефіру, фірмового стилю, створення логотипу (поки використовується тимчасовий) і, звісно ж, роботи з аудиторією.

Нагадаємо, 29 липня під час дев'ятого засідання виконкому ВККТ, який проходив у Києві, Гаяна Юксель анонсувала перед членами виконавчого комітету Всесвітнього конгресу запуск у тестовому режимі нового радіо.

Директор інформагентства QHA зазначила, що головною метою запуску мовлення стало надання жителям зазначених регіонів кримськотатарського і українського контенту.

28 липня 2016 року інформаційне агентство QHA у рамках конкурсу Національної ради України з питань радіомовлення і телебачення виграло радіочастоту на території, розташованій біля окупованого Кримського півострова.

QHA