КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулася сьома церемонія нагородження за особливі заслуги у протидії торгівлі людьми, організована Міжнародною організацією з міграції (МОМ) — Агентством ООН з питань міграції. Про це повідомили в прес-службі МОМ.

МОМ організовує нагородження щорічно на честь Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, який відзначають 2 грудня.

Захід відкрили українська співачка кримськотатарського походження, посол доброї волі з протидії торгівлі людьми представництва МОМ в Україні Джамала і голова представництва МОМ в Україні доктор Томас Лотар Вайс.

— Багато постраждалих від торгівлі людьми, які отримали допомогу від представництва МОМ в Україні, потрапили в ситуацію експлуатації після початку конфлікту в Україні в 2014 році. Ми знаємо, що торгівля людьми еволюціонує, а правопорушники процвітають саме в періоди конфліктів і криз. І поки конфлікт триває, ми повинні говорити про реальні ризики і робити акцент на колективній відповідальності за боротьбу з цим злочином, — зазначив Вайс.

Він додав, що понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми в період з 1991 року.

Переможцями цього року стали: проект "Підлітки в конфлікті з законом" і співробітники Центру ювенальної пробації (за організацію та проведення регіональної інформаційної кампанії для молоді), слідчі (Галина Брулева, старший слідчий Національної поліції отримала нагороду за розслідування справи про транснаціональну торгівлю людьми та за допомогу українським громадянам, які завдяки роботі слідчого змогли вийти на свободу з бразильської в'язниці та повернутися на батьківщину), жителі одного з сіл Київської області (Наталія Лавриш, голова селищної ради села Черевки Київської області, Оксана Дем'янчук, депутат Черевківської сільської ради, і мешканка цього ж села Тетяна Тимків нагороджені за допомогу жінці, яка перебувала в пастці трудової експлуатації протягом 16 років) і представники державних структур (Нацполіція, Міністерство соціальної політики, Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми).

ФОТО: МОМ

QHA