КИЇВ (QHA) -

У Києві, Львові та Херсонській області 18 травня відбудуться заходи, присвячені пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу 1944 року. Були заплановані траурні мітинги, молебні, а також відкриті уроки, присвячені пам'яті трагедії корінного народу Криму.

Київ

18 травня о 16:00 в Національній опері України імені Т.Г.Шевченка відбудеться вечір-реквієм, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а о 18:00 на Майдані Незалежності відбудеться траурний мітинг, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

20:00 — у кінотеатрі «Україна» відбудеться прем'єра художнього фільму Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва».

Херсонська область

З 11:30 до 12:00 у селі Чонгар відбудеться збір сільських, селищних, міських місцевих меджлісів у місцях компактного проживання кримських татар, виступ голів місцевих меджлісів, голів сільських, селищних, міських виконкомів і активістів перед учасниками зборів.

12:00 — вшанування пам'яті загиблих під час Депортації хвилиною мовчання і гудками клаксонів у всіх населених пунктах проживання кримських татар. Пізніше відбудеться траурний мітинг у Генічеську.

О 16:00 активісти будуть виступати у селі Чонгар і організують пішу ходу до адміністративного кордону з окупованих Кримом.

18 травня в селах і селищах компактного проживання кримських татар, у Новотроїцькому, Генічеську, Новоолексівці, Риковому, Щасливцевому та Стрілковому Генічеського району пройдуть жалобні мітинги.

На 12:00 заплановано проведення Всеукраїнської акції «Скорбота і солідарність» (хвилина мовчання з супроводом звукового сигналу оповіщення «Сирена», клаксонів автомобілів, а також шкільних дзвінків).

Львів

Вранці 18 травня у Львові відбудуться уроки Дня пам'яті жертв Депортації.

О 14:00 в представництві Муфтіяту у Львові відбудеться Дуа (молебень).

О 18:00 біля пам'ятника Шевченку відбудеться траурний мітинг.

Також на міській ратуші Львова буде встановлено банер у пам'ять про Депортацію кримських татар 1944 року.

Нагадаємо, з 18 по 20 травня 1944 року народний комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони виселив кримських татар до Узбекистану і прилеглі райони Казахстану і Таджикистану.

Радянська влада обґрунтовувала своє рішення тим, що кримські татари нібито виступали на боці нацистської Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни.

У 1989 році Депортація кримських татар була засуджена і визнана незаконною. У листопаді 2015 року Верховна Рада визнала Депортацію кримських татар 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

ФОТО: інтернет

QHA