КИЇВ (QHA) -

В Україні пройде марафон на захист правозахисників, яких переслідують уряди різних країн. Марафон написання листів цього року має назву "Пліч-о-пліч з відважними".

Відзначимо, кампанія об'єднала активістів з усієї України та з понад 200 країн, де також проходить такий марафон. Тисячі правозахисних заходів плануються в різних куточках України, у тому числі в прифронтових містах.

Цього року в Україні марафон проходить вже в одинадцяте і його героями є Емір-Усеїн Куку (Україна), Джулгаз Маннан (Бангладеш), Шакілія Джексон (Ямайка), Магадін (Чад), Ні Юлань (Китай), Кловіс Разафімалала (Мадагаскар ), Сакріс Купіла (Фінляндія), Ідиль Есер і "Стамбульська десятка" (Туреччина).

Одна з основних справ нинішнього марафону в Україні — справа Еміра-Усеїна Куку, кримськотатарського активіста, несправедливо арештованого окупаційною владою в Криму.

Відзначимо, марафон написання листів — це глобальна щорічна кампанія, присвячена Дню прав людини (10 грудня), яка проходить у більш ніж 200 країнах світу.

Щорічно в грудні протягом декількох тижнів люди в усьому світі пишуть листи урядам з вимогами вжити заходів щодо окремих осіб, чиї права були порушені.

Відзначається, що в минулому році учасники марафону по всьому світу написали понад 4 млн. листів. Листи були написані на підтримку 12 осіб, сімей або громад, що постраждали від порушень прав людини.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в результаті незаконних обшуків у будинках кримських татар були затримані 12 осіб. Серед них — представники "ялтинської четвірки" Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв, яких звинувачують в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", забороненої на території РФ.

Емір-Усеїну Куку окупаційною владою пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ "Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади".

Пізніше він був включений до списку діючих терористів і екстремістів Російської Федерації.

Емір-Усеїн Куку значиться під номером 3415 у переліку терористів і екстремістів серед фізичних осіб РФ.

Ця справа стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання. Затримують в основному кримських татар і українців, які живуть в окупованому РФ Криму.

QHA