КИЇВ (QHA) -

В Україні вперше почали надавати психологічну допомогу колишнім військовополоненим. Раніше в країні не було досвіду психологічної реабілітаційної роботи з людьми, які насильно були позбавлені волі. Про це в коментарі кореспонденту QHA повідомила керівник офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарецька.

— Нам важливо вчасно і грамотно провести перший декомпресійний етап з тими, хто був звільнений з полону. У нас в Україні такого досвіду до цього не було. Але добре, що у нас є підготовлені фахівці, які пройшли необхідний мінімум тренінгів для того, щоб їх можна було допускати до таких людей, щоб вони з ними працювали, розповіла вона.

Зарецька також повідомила, що офіс Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО візьме на себе функції координаційного штабу між психологами і тими, хто потребує допомоги.

Це зроблено для того, щоб усі, хто потребуватиме реабілітації, мали можливість її отримати в будь-який час. У нас вже є домовленості з кількома лікарнями, на базі яких вони зможуть її пройти. Ми їх спеціально не оприлюднюємо, оскільки отримуємо численні запити на приватність від людей, заявила вона.

QHA повідомляло, що звільнені полонені почали проходити психологічну реабілітацію. Раніше всі звільнені з полону військовослужбовці пройшли лікування у Центральному військовому госпіталі.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA