КИЇВ (QHA) -

В Україні 20 листопада стартувала інформаційно-просвітницька кампанія "Літопис українського Донбасу", яка розповість жителям українського Донбасу і всієї України невідомі або маловідомі сторінки історії цього регіону нашої країни, а також про видатних українських діячів — вихідців з нього.

У рамках кампанії українцям по всій країні, включаючи звільнені території Донбасу, представлять трихвилинний ролик «100 років від дня підняття українського прапора на Донбасі», про історію визвольного руху 1917—1921 років.

На даний момент ролик узгоджений з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, незабаром почнеться його розсилка по телевізійним каналам країни. Чи включати його в свою сітку, вирішуватимуть редактори самих каналів. Також відео буде доступним у Facebook і YouTube.

— Про проблеми національної української ідентичності мало сказано. За допомогою цієї кампанії ми постараємося зламати нав'язаний Росією міф про те, що Донбас є російською територією, — заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Учасники конференції відзначили, що саме незнання власної історії вплинуло на те, що Росія в 2014 році змогла «міфологізувати» деякі факти про історію Донбасу.

Джапарова зазначила, що в історії кримських татар і українців багато спільного, так як обидва ці народи зіткнулися з репресіями з боку Росії.

— Для українського народу зараз важливо зрозуміти, що його головний адвокат у Криму — це кримські татари, адже історія у нас спільна, — сказала вона.

У свою чергу, виконавчий директор аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» Дмитро Ткаченко підкреслив, що історія з самовизначенням українців зараз повторюється в черговий раз.

— Історія робить чергове коло (маються на увазі події 1917 року і 2014 року, - Ред.). Українці повинні зрозуміти, що луганчани та донеччани — не сепаратисти, а ті, хто захищає Україну, — зазначив він.

Нагадаємо, визвольні рухи 1917-1921 років торкнулися всіх територій, де проживали українці, зокрема, Кубані та Далекого Сходу.

20 листопада 1917 (за новим стилем) був проголошений Третій Універсал Української Центральної Ради. У Бахмуті того дня українці підняли державні прапори — вперше на Донбасі над урядовою будівлею.

Таким чином, Третім Універсалом територія Катеринославської губернії, до якої належали велика частина територій Донецької та Луганської областей, була проголошена територією Української Народної Республіки.

Одним із співавторів III і IV Універсалу Української Центральної Ради став Микита Шаповал — видатний політичний діяч, вчений, міністр УНР.

QHA