КИЇВ (QHA) -

Близько 80% дітей під час навчання в школі стикаються з буллінгом — залякуванням і цькуванням іншими дітьми. Про це йшлося на прес-конференції «Стоп шкільний терор: як зупинити дитяче насильство», яка проходила в Києві 28 листопада, передає кореспондент QHA.

Україна займає 4 місце серед європейських країн та 7 місце у світі за рівнем проявів агресії серед дітей шкільного віку.

— Для багатьох людей модель насильницької реалізації своїх інтересів стає більш привабливою. Адже в їхній свідомості вона більш ефективна. Люди бачать, що таким чином можна досягти певних результатів. Це політики, рейдери і просто люди на вулицях. Але найнебезпечнішим явищем для нашого суспільства є рівень зростання культури насильства у дитячому середовищі, — повідомив директор Українського інституту дослідження екстремізму (УІДЕ) Олег Зарубінський.

Самі діти сприймають насильство як форму поведінки, так як бачать, що переслідувачі мають певну популярність і вплив. Жертвою цькування стає кожна 5-та дитина. При цьому в Україні щорічно близько 2500 дітей намагаються накласти на себе руки, і в 40% випадків причиною цього є саме буллінг.

— Коли дитина здійснює самогубство, вона реально не розуміє наслідків. Їй здається, що її врятують, і батьки нарешті почнуть звертати на неї увагу. Також, на думку дитини, її життя — це справедливе покарання за насильство, яке скоїв буллер, — розповів автор дослідження, заступник директора УІДЕ Богдан Петренко.

За його словами, буллінг також має негативний вплив не тільки на жертву, але і на суспільство в цілому.

— Від буллінгу страждають усі. І жертви, і переслідувачі, і свідки. Це і психічні розлади, і погіршення інтелектуальних здібностей, захворювання, зниження імунітету, головні болі, а також соціальні наслідки: ізоляція та асоціальна поведінка, проблеми зі спілкуванням у дитячому віці та в дорослому житті, низька здатність до кар'єрного росту, алкоголізм, наркоманія, злочинність, — вважає Петренко.

Для того, щоб знизити рівень насильства серед дітей, Української інститут дослідження екстремізму розробив великий медійний проект, який буде звертатися і до дітей, і до їхніх батьків. Так, наприкінці січня відбудеться презентація виставки з шокуючими зображеннями буллінгу і його наслідків. Крім того, українські зірки розкажуть свої історії буллінгу, тим самим показавши на своєму прикладі, що знущання в школі не завадили їм добитися успіху.

QHA