КИЇВ (QHA) -

В Україні немає єдиного документа, який би показував стратегію держави щодо внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш під час форуму, який проходив у Києві 19 жовтня, передає кореспондент QHA.

— Останнім часом проблема внутрішнього переміщення почала відходити на другий план. У нас в країні два підходи. Хтось говорить про те, що ми і так робимо все можливе, і повинні сконцентруватися на нових напрямках, інші хочуть продовжувати роботу. Наші колеги створили три роки тому документ (постанова Кабміну про підтримку переселенців,  ред.), який скоро закінчується. І нам потрібно змінити цей підхід, і щоб проблема переселенців вийшла на перший план, розповів Черниш.

Він зазначив, що його міністерство розробило десятки нормативних актів, які стосуються проблем переселенців, проте більшість з них не були узгоджені і прийняті.

Міністерство не зможе бути єдиним провідником у своїй сфері діяльності, бо це стосується всіх органів влади. Нам важливо забезпечити інклюзивність, і ми хочемо обговорювати це з усіма, щоб рухатися далі, поділився він.

За його словами, рішенням даної проблеми може стати створення і підписання єдиної державної стратегії щодо прав та обов'язків переселенців.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб розробило і винесло на обговорення проект урядової Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Вона покликана замінити постанову Камбина про підтримку переселенців, яке втратить силу з початку наступного року.

QHA