КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 25 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років. Пам'ятні заходи за традицією проходять у четверту суботу листопада.

Національні пам'ятні заходи розпочнуться у Києві о 14:30 біля Меморіалу жертв Голодомору. О 16:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалюватимуть свічки біля меморіалів Голодомору та на підвіконнях будинків.

У суботу українські телеканали і радіо будут вести мовлення в режимі жалоби. Нинішні національні пам'ятні заходи до 84-ї річниці геноциду пройдуть під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

Довідка. Менше ніж за два роки — з 1932-го по 1933-й від цілеспрямованого терору тоталітарної радянської влади жахливою смертю загинуло, за різними даними, від 3 млн до 4,5 млн українців.

Нагадаємо, уряд Великобританії відмовився визнавати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом.

У Вестмінстері з цього приводу відбулися спеціальні парламентські слухання. З ініціативою визнати Голодомор геноцидом виступила депутат від правлячої Консервативної партії Полін Латам. Міністерство закордонних справ Британії повідомило, що уряд вирішив не міняти свою позицію, згідно з якою термін «геноцид» Лондон офіційно застосовує до злочинів у Сребрениці, Руанді, а також щодо Голокосту.

Тим часом, як писало QHA, 77% опитаних громадян України згодні з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Вчора, 24 листопада в турецькій столиці Анкарі відбувся круглий стіл, організований Посольством України у Турецькій Республіці, на тему «Трагічні сторінки історії України 1932-1933 років», присвячений 85-й річниці Голодомору в Україні.

QHA